Steiger - Najstarší Slovenský pivovar

ôsma burza zberateľov klubu BystričanDňa 13.6.2009 sa v banskobystrickej reštaurácii Žlté piesky konala ôsma burza zberateľov klubu Bystričan. Z hľadiska usporiadateľského klubu bola celkom úspešná, aj keď sme očakávali vyššiu účasť zberateľov a priaznivcov zbierania.

Okrem niekoľkých českých účastníkov sme po prvý raz zaznamenali hostí z Maďarska, hneď štvoricu. Veľkým pozitívom a pravdepodobne prvenstvom v tomto smere na Slovensku bola tombola, v ktorej sme dali dokopy 150 kvalitných a hodnotných cien a na ktorú sme pripravili 150 lístkov, t.z. že každý vyhral. Nespomínam si, že by to urobil už niekto pred nami. Ak áno, ospravedlňujem sa mu. V rámci toho sme zvolili aj cenu lístka na 0,50 €, hoci cena lístka ani zďaleka nepokrývala hodnotu výhry. Tombola bola veľmi rýchlo kompletne vypredaná, čo je vzhľadom na nízky počet účastníkov malým zázrakom.
Na záver bol zo všetkých zúčastnených vyžrebovaný jeden návštevník, ktorým bol pán Július Molnár, ktorý od klubu dostal vecnú cenu a členovia usporiadateľského klubu zablahoželali svojmu ešte stále členovi Jarovi Štofkovi k významnému životnému jubileu – 50 rokov, ktoré oslávil krátko pred burzou.


Martin Turčan

Zoznam článkov

Steiger - Prvý Slovenský pivovar, ešte pred objavením Ameriky