Steiger - Najstarší Slovenský pivovar

Klub Bystričan opäť na DOD v Banskobystrickom pivovare.


Po roku, v nedeľu 27.9.2009, usporiadal Banskobystrický pivovar 4. ročník Dňa otvorených dverí. Tak, ako vlani, aj tentoraz sa na ňom prezentoval klub Bystričan. Predstavili sme svoje zbierky suvenírov, samozrejme len z pivovaru Urpín/Urpiner. Tiež sme prezentovali samotné zberateľstvo, svoj klub, ako aj SAHP. O náš stánok bol veľký záujem. Aj tentoraz sme sa zoznámili s mnohými „pasívnymi“ zberateľmi, ktorí tvrdili, že tiež zbierajú najmä tácky a poháre. Rozdali sme niekoľko vizitiek s tým, že sa nám určite ozvú, ale po skúsenostiach z minulých ročníkov vieme, že nemôžeme mať veľké očakávania.
Od pivovaru sme dostali množstvo etikiet, zadoviek, krčkov a dokonca aj staniolov, ktoré sme zdarma rozdávali záujemcom a o ktoré bol veľký záujem. Návštevníci sa však zaujímali aj o iné suveníry, hlavne tácky, poháre, otvárače a perá, preto bolo na škodu, že sa pivovar rozhodol neotvoriť vzorkovú predajňu počas DOD.
Počasie opäť vyšlo, bol krásny slnečný deň, čo sa tiež podpísalo na vysokej účasti, odhadom 2500-3000 ľudí. Okrem exkurzií po pivovare, ktoré boli každú pol hodinu, bol pripravený bohatý program, v ktorom sa prezentovali záchranári so svojimi psami, klub vojenskej histórie, hasičská technika, či rôzne hudobné skupiny a speváci. Deti si mohli zaskákať v nafukovacom hrade, zajazdiť na koníkoch alebo zabaviť sa pri vystúpení bábkového divadla. Popri tom mal každý návštevník možnosť jedno pivo alebo nealko nápoj pivovaru ochutnať zdarma, zajesť si mohli výborne pripravené klobásky, lokše a iné dobroty. Pre mužov, ale aj pre ženy boli pripravené rôzne atraktívne pivné súťaže. V jednej z nich – v pití piva, našiel po prvý krát premožiteľa náš člen Kamil Nedeliak.

Martin Turčan

Zoznam článkov

Steiger - Prvý Slovenský pivovar, ešte pred objavením Ameriky