Steiger - Najstarší Slovenský pivovar

18. burza Klubu Bystričan

 

Čas rýchlo letí a po roku sa znova stretávame na výmennom stretnutí zberateľov predmetov s pivovarskou tématikou. Je to už v poradí 18. burza Klubu Bystričan.

 

Po úspešných akciách v priestoroch Espressa Kredit, neďaleko železničnej stanice Banská Bystrica sa burza presťahovala viac do stredu mesta. Finančne výhodnejšie nájomné sa podarilo dohodnúť v budove Slovenského Misijného hnutia na ulici Skuteckého 4, oproti bývalému kinu Hviezda. Prenajaté priestory síce neboli také moderné ako v Espresse Kredit, ale na plochu sú oveľa väčšie.

A tak sa zdalo, že návštevnosť na burze bola nižšia ako po iné roky. Možno časť potenciálnych návštevníkov dala pred burzou prednosť svojim deťom a vnúčatám, pretože bol Medzinárodný deň detí a  rôznych akciií pre detí bolo všade veľmi veľa.

 

Ale všetky stoly boli zaplnené zberateľským materiálom a bolo z čoho vyberať. Tradične sa vymieňali a predávali podpivníky, poháre, etikety a rôzne iné veci s pivovarskou tématikou. V súťaži hádzania korunkových uzáverov do pohára bol odmenený každý, kto trafil aspoň jeden krát.

Novinkou na burze bol podpivník Remeselného pivovaru Baran Banská Bystrica, ktorý bol vydaný pri príležitosti 18. výmenného stretnutia zberateľov predmetov s pivovarskou tématikou Klubu Bystričan.

 

Čerešničkou na torte pri tejto burze býva tombola, na ktorú netrpezlivo vždy čaká 150 predaných lístkov. Cena jedno euro za balíček s vecami od sponzorov je veľmi zaujímavá a málokto si kúpi iba jeden lístok.

 

V tomto roku sponzorsky na akciu prispeli: Urpiner Banská Bystrica, Heineken Slovensko, Donovalský pivovar, Remeselný pivovar Baran, Svijany, Pivovary Topvar, Budweiser Budvar SK, Pivovary Staroprameň a Steiger Vyhne. Ďakujeme za podporu!

 

Okrem poďakovania sponzorom je treba vyjadriť vďaku najmä Ing. Slavomírovi Rusinákovi, ktorý vždy býva dušou tohto podujatia a za pomoci ďalších členov klubu dokáže pripraviť celú akciu. V tomto roku zabezpečil aj občerstvenie a všetky potrebné ostatné veci, aby burza prebehla úspešne.

 

Ján Kyseľ

 Zoznam článkov

Steiger - Prvý Slovenský pivovar, ešte pred objavením Ameriky