Steiger - Najstarší Slovenský pivovar

Burza v Banskej Bystrici

Je to už klasika, že každý rok, začiatkom júna, sa členovia Klubu Bystričan venujú organizovaniu burzy. V tomto roku usporiadali svoje 16. výmenné stretnutie s pivovarskou tematikou k dátumu 3. júna 2017.

Aj keď to nebolo okrúhle výročie, návštevníci burzy si mohli z nej odniesť domov nový podpivník. Bol vydaný v spolupráci s novootvoreným pivovarom Baran v Banskej Bystrici. Vytlačili sme ich 100 kusov a pre zberateľov podpivníkov budú zaujímavým kúskom do zbierky.

Teplé, slnečné počasie láka ľudí skôr do prírody, ale aj tak boli usporiadatelia s priebehom burzy spokojní. Účasť na burzách všeobecne, nie iba na pivárskych, má klesajúcu tendenciu. Možno to súvisí s nástupom nových technológií a ľudia si zvykajú nakupovať cez internet bez toho, aby si mohli predmet skutočne ohmatať. Uspokoja sa s dobrou fotografiou. Našu burzu navštívili zberatelia z Bratislavy, Nitry, Nového Mesta nad Váhom, Martina, Žiliny a Košíc.

Kto sa chcel na burze zabaviť a chcel si odskúšať svoje presné oko a pevnú ruku, mohol sa prihlásiť do súťaže „Hádzanie pivných koruniek do pohárov“. Samozrejme, víťazi boli odmenení.

Okrem ponuky zberateľského materiálu veľký úspech mala tombola. Za každý lístok v cene 1 € bolo možné získať pivo, pohár, tričko a rôzne predmety s pivovarskou tematikou. Všetky tombolové lístky boli predané a každý si odnášal so sebou plné igelitové tašky s pivnými suvenírmi ako spomienku na túto burzu.

V tomto roku do tomboly prispeli pivovar Urpiner, Heineken Slovensko, Baran, Pivovary Topvar, Bernard, Svijany, Steiger a Donovalský pivovar, za čo im Klub Bystričan ďakuje. Verím, že budúci rok nás navštívi ešte viac zberateľov nielen zo Slovenska, ale aj iných krajín. Tešíme sa na Vás aj na budúci rok.

Ján Kyseľ, klub BystričanZoznam článkov

Steiger - Prvý Slovenský pivovar, ešte pred objavením Ameriky