Steiger - Najstarší Slovenský pivovar
14

Štrnásta Banskobystrická burza


     Aj v tomto roku si dali zraz priatelia a zberatelia pivovarských suvenírov v Banskej Bystrici. Tradične sa burza konala v Espresse Kredit blízko železničnej a autobusovej stanici.

     Tradične malá, no o to príjemnejšia burza mala začiatok v prvú júnovú sobotu. Už o pol ôsmej ráno začali prichádzať prví účastníci. Vítali ich takmer všetci členovia nášho klubu, ktorí v predchádzajúci deň pripravili priestory pre burzu a dvesto tombolových cien. Ako už u nás býva zvykom, každý tombolový lístok vyhráva. Ceny do tomboly nám dali Pivovary Topvar, Heineken,  Steiger, Urpiner a Bernard, ktorým patrí úprimná vďaka. Pozvanie na burzu hlásilo v piatok aj rádio Regina, takže sme mali aj záujemcov o naše zbierky aj z okruhu verejnosti.

      O výborné zábery z našej burzy sa postaralo viacej kvalitných fotografov a ich prácu možno nájsť na webovej stránke nášho klubu.

     Na burze sa menilo všetko zo zberateľských aktivít členov SAHP. Náš klub prispel do nových suvenírov novým podpivníkom vytvoreným v spolupráci s pivovarom Perla, ktoré sa rýchlo rozchytali. Tridsaťpäť burzových stolov bolo úplne zaplnených zberateľským materiálom a účastníci burzy chodili od stola k stolu a hľadali nové exponáty do svojich zbierok.

      Kvalitné pivo Urpiner, dobré párky a kvalitná káva prispeli k dobrej nálade všetkých. Navyše sme „naplánovali“ aj počasie, takže sa o svojich zbierkach debatovalo aj vonku na terase.

     V prestávkach medzi výmenami suvenírov prebehli aj súťaže v pití piva so slamkou, v jedení piva z taniera a v hádzaní korunkových uzáverov do pivových pohárov. Víťazi boli za svoj výkon patrične odmenení. So želaním o rok zas v srdci Slovenska sme sa okolo dvanástej rozišli plní dojmov s burzového dňa.

 

Ing.Miloš Kováč, klub Bystričan

 

 

 Zoznam článkov

Steiger - Prvý Slovenský pivovar, ešte pred objavením Ameriky