Steiger - Najstarší Slovenský pivovar

 

Náš jubilant - Karol Kocian

 

Stačí malý impulz, niečo sa vám zapáči, získate k nemu ďalší kúsok, potom ďalší.... A ani neviete ako a stane sa z vás zberateľ.

Pán Karol Kocian zo Sebechlieb sa zberateľstvu venuje už od roku 1984. Z pár kúskov etikiet, ktoré sa v minulosti odliepali z pivových fliaš, sa mu podarilo za dlhé roky vybudovať zbierku obsahujúcu viac ako  tridsaťtisíc etikiet z celého sveta.

Pribúdali nielen pivné etikety, ale pribúdali aj roky, lebo čas sa zastaviť nedá. Na jar, presnejšie 29.marca v tomto roku si Karol pripísal na svoje konto už ôsmy krížik. Je najstarším členom Klubu Bystričan.

K osemdesiatke mu prišli blahoželať kolegovia z klubu a našli ho v pohode a dobrej kondícii. Vždy príjemný, milý a stále vedie aktívny život. Ani rôčky mu neuberajú z chuti venovať sa svojim koníčkom. Okrem zberateľstva sa venuje aj deťom, v miestnej škole vedie veľmi úspešný strelecký krúžok. Možno práve deti mu pomáhajú dobíjať baterky a  získavať silu do života a do ďalších akcií.

Spolu s manželkou pripravili pre návštevu posedenie v záhrade, uprostred kvetov a zelených stromov. Počasie bolo pekné, teplé a slnečné a chvíle strávené s jubilantom a jeho manželkou boli veľmi príjemné. Ďakujeme za milé prijatie a pohostenie.

Milý Karol. Do ďalších rokov prajeme za všetkých členov Klubu Bystričan hlavne pevné zdravie, veľa síl, životnej energie, nech ti každý deň prináša radosť a pohodu!

 

Ján Kyseľ

 Zoznam článkov

Steiger - Prvý Slovenský pivovar, ešte pred objavením Ameriky