Steiger - Najstarší Slovenský pivovar

Mám 21 rokov,  som študentom VŠ školy v Košiciach a zároveň už niekoľko mesiacov aj členom klubu Bystričan.
Do klubu ma priviedlo zberateľstvo podpivníkov. Všetko to začalo asi keď som mal 12 rokov a boli sme na dovolenke v Štúrove. Práve vtedy som uzrel na stole stojan s podpivníkmi a hneď sa zopár z nich ocitlo u mňa v kapse. Potom akoby som na ne úplne zabudol, až do chvíle kým sme nenavštívili pivní festival v českom Humpolci. Odvtedy mi pomaly podpivníky pribúdali, či už som si niečo ponachádzal sám alebo mi niekto niečo aj priniesol.
Asi pred rokom som začal kontaktovať zberateľov a vymieňať podpivníky. Do klubu Bystričan som sa dostal prostredníctvom jedného z ich členov, ktorý mi navrhol vstúpiť do tohto klubu.
Krátko na to som vstúpil do klubu a aj navštívil svoju prvú burzu v Martine. Vtedy som si uvedomil, že vzhľadom na obrovské množstvo sa nedajú zbierať tácky z celého sveta a tak som sa viac zameral na Česko a Slovensko. Aj napriek tomu, za čas odkedy som v klube zrástol počet kusov v mojej zbierke zo 700 asi na 2200 kusov, pričom mám vyše 1600 podpivníkov len z českých a slovenských pivovarov.
Členstvo v klube Bystričan mi umožnilo rozvoj mojej zbierky a členstvo v ňom by som nevymenil za žiaden iný klub, pretože okrem toho, že  ho mám najbližšie som tu stretol aj zaujímavých ľudí.
A aké mám ciele do budúcnosti čo sa týka zberateľstva? Žiadne. Len robiť čo ma baví, rozširovať svoju zbierku,  získavať vedomosti ohľadom pivovarníctva a popíjať dobré pivečko.
Určite chcem týmto poďakovať aj všetkým ľudom, ktorí mi dopomohli k rozšíreniu zbierky a zároveň chcem týmto aj povedať, ako som rád, že som ich mohol spoznať.

Róbert LipničanZoznam článkov

Steiger - Prvý Slovenský pivovar, ešte pred objavením Ameriky