Steiger - Najstarší Slovenský pivovar

 

Zase v Martine

 

Mrazivé, marcové ráno vítalo účastníkov burzy zberateľov pivných suvenírov. Jednotlivé kluby si pravidelne počas každého roka organizujú burzy a z nich medzi najväčšie a najznámejšie patrí stretnutie zberateľov v Martine.

 

Po mnohých úspešných  podujatiach v športovej hale si tentoraz organizártor Porter Club Martin zvolil komornejšie prostredie. Burza, v sobotu 3. marca 2018, sa konala v Penzióne Čierna Pani. Stoly v Spoločenskej sále sa od rána zapĺňali zberateľským materiálom. Nechýbali pivné etikety, pivné tácky, na stoloch boli naukladané pivné korunky, vo svetle lustrov sa leskli pivné poháre a vedľa nich boli kopy iných vecí súvisiacich s témou piva.

 

S účasťou môžu byť organizátori spokojní, sála „praskala vo švíkoch“. Zišli sa tu nielen členovia slovenských klubov ale počuť bolo i češtinu, polštinu a iné jazyky. Väčšina návštevníkov sa vzájomne pozná a tak medzi sebou diskutovali o novinkách, čo komu pribudlo do zbierky, čo chystajú pivovary a preberali sa aj iné témy okolo piva.

 

Ponuka materiálu bola veľká, bolo z čoho vyberať a predávajúci i kupujúci mohli odísť domov spokojní. Kto si predsa nenašiel to, čo hľadal, bude mať príležitosť na ďalšej burze. Z nášho klubu sa v Martine zúčastnilo 11 členov.

 

Ján KyseľZoznam článkov

Steiger - Prvý Slovenský pivovar, ešte pred objavením Ameriky